ARMAĞAN OTEL HAKKINDA

Bodrum kent merkezine 5KMe, havaalanına 20 KM mesafede yer alan,

Bodrum’da, ideal bir yetişkin oteli olarak hizmet veren ARMAGAN OTEL gürültüden uzak, sevdikleriyle rahat ve özgür bir tatil geçirmek isteyenleri bekliyor…

Armağan Otel, Torba’nın en güzel yerinden, onun kalbine inen büyülü bir yolun hemen ucunda, tüm ilhamını ege derken gülümseyen insan yüzlerinden alan kusursuz bir ev sahibidir.

Palmiye, okaliptüs, zeytin ağaçları ve begonvillerin, Ege’nin derin maviliğiyle buluştuğu bir doğada tatil ayrıcalığı yaşatan ARMAGAN OTEL, Torba’da huzur ve sükunet bir yanda, Bodrum gecelerinin ışıltısı bir yanda sunuluyor.

TORBA HAKKINDA

TORBA, yarımadanın en kuzeydoğu ucunda, korunmalı bir koyda kuruludur.Bu korunmalı limanın bir parçası olan Torba, yatçıların uğradıkları ve balıkçı yerli halkın yakaladıkları deniz ürünlerini boşaltabildikleri, ünlü ve sakin bir barınaktır. Sakin ve huzurlu bir atmosferi ve Bodrum’a kolayca ulaşımı olması, buranın popüler olmasını sağlamıştır. Uzun kıyısı boyunca küçük pansiyonlar, barlar ve özel güneşlenme iskeleleri bulunmaktadır. 2500 yaşındaki Leleg kalıntıları, yuvarlak formlu Leleg Mezarı 15 metre çapı ile gerçekten görülmeye değer.. Bodrumdaki saklı hazinelerden birisi olan Torba Leleg mezar kapısı, dar koridoru ve yuvarlak planlı mezar anıtı ile gerçekten ilginçtir. Üzerinde hala düşleme amaçlı konulmuş boyaların görüldüğü anıt mezar avlusu, dar destekleyici kaidesi ile ilginç bir örnektir. Bodrum’daki saklı hazinelerden birisi.  Koyun doğu tarafında boy gösteren Bizans manastırı Torba’nın tarihteki yerini simgeler. Bodrum’a sadece 5 km uzaklıkta olan Torba çok küçük bir yerleşme yeri… Bodrumu yasamak isteyipte sakinlik arayanlar için biçilmiş kaftandır…Önceleri sadece bir balıkçı barınağı olan limanı simdi, tekneleri, yatları ağırlıyor…. Kısaca  ŞİMDİLERDE HER NE KADAR MAHALLE OLARAK GEÇSEDE ADI, TORBA‘ya Bodrum’un en keyifli köyü denilebilir .

 

Yüzme Havuzu

Otelimizde 14×8 metre boyutlarında 1,40 metreden başlayıp 1,80 metre derinliğe kadar derinleşen bir adet havuz ve buna ilaveten 15 m2 genişliğinde 80 cm derinliğinde bir adet çocuk havuzu bulunmaktadır.

Restoran

Otelimizde 100 kişiye hitap edebilecek kapasitede bir adet restoranımız bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

Hava Alanı

Otelimiz Bodrum – Milas havaalanına 20km mesafede yer almaktadır. Havaalanından Havas servisleri ile Bodrum Otogarı’na ulaşım sağlanmakta olup, Torba dolmuşları direk olarak otelimizin kapısına kadar gelmektedir.

Otogar

Torba dolmuşları direk olarak otelimizin kapısına kadar gelmektedir.  Gece gündüz dolmuş servisi olup otogardan otele ulaşım mesafesi 5 km ve ulaşım süresi 5 dakikadır.

Araba

Bodrum – Milas karayolunda Bodrum’a 4 km mesafede Torba kavşağından Torba yönüne dönünce yaklaşık 1 km sonra yolun sağ tarafında kalmaktadır.